niedziela, 15 maja 2016

Eurowizja 2016 i Michał Szpak!


W tym poście chciałabym podzielić się z Wami moją opinią o tegorocznej Eurowizji...

A więc podobał mi się sposób prowadzenia całej imprezy przez Petre Mede i Mansa Zelmerlowa. To jak razem występowali i potrafili sobie z wszystkiego w lekki sposób zażartować, było genialne.Dobrze też, że w końcu zmieniono system podliczania głosów i teraz najważniejszą rolę odgrywają głosy telewidzów.
Na wczorajszej wizji dały one bardzo dużo, ponieważ przez większą część głosowania prowadziła Australia, a na końcu liczba głosów telewidzów zsumowana z liczbą punktów od jurorów dała odmienny efekt- wygrała Ukraina.
To samo stało się z Michałem Szpakiem, który nie otrzymał 12 punktów od żadnego z jurorów. Dopiero gdy do czynu zabrała się publiczność, Polska wskoczyła na 8 miejsce. Michał, biorąc pod uwagę tylko głosy telewidzów zajął 3 miejsce!

Moi faworyci Eurowizji 2016:
- Łotwa z piosenką Heartbeat w wykonaniu Justsa
-Australia z piosenką Sound of Silence- Dami Im

Wygrała Jamala z piosenką 1944- za wykonanie wielkie ukłony, lecz sądzę, że nie jest to piosenka, którą będę słuchać .Jest ona bardzo smutna i przygnębiająca. Jeśli ogół głosował na nią tylko ze względu na przykry los jej rodziny to dobrze, ale wątpię, że będzie ona takim hitem jak Heroes- Mansa Zelmerlowa, który jest puszczany w każdej stacji radiowej na świecie.

I oczywiście ostatnie co zrobię to chcę pogratulować Michałowi Szpakowi za talent, zajście tak wysoko i piękne zdrowe włosy które podobały się ludziom w całej Europie!


Hozierowi też dziękujemy za wsparcie!Aureleei xx

1 komentarz :